Rick Owens – pokaz wiosna – lato

Pokaz Ricka Owensa wiosna – lato 2016 to nie tylko przedstawienie nowej linii ubrań, ale również ekstrawagancki sposób ich prezentacji, kiedy to jedna z modelek jest niejako zawieszona do góry nogami na szyi tej drugiej. Niewątpliwie przyczyniło się to do większego zainteresowania samym pokazem, a tym samym zaprezentowania nowej kolekcji szerokiemu gremium.

Stonowane kolory i bogactwo asymetrii

Rick Owens wiosna – lato 2016 to kolekcja oryginalnych w formie zestawów w stonowanych kolorach – rozmaitych odcieni czerni, bieli, szarości i brązu z barwą pomarańczową jako mocniejszym akcentem kolorystycznym. Ubrania typu oversize, liczne asymetrie, wielowarstwowe rozwiązania oraz wycięcia to podstawowe założenia stylistyczne Ricka Owensa na nadchodzący sezon.

Pokaz Ricka Owensa wiosna – lato 2016 otworzyły modelki w długich, czarnych płaszczach założonych bezpośrednio na gołe ciało lub sukienkę w tym samym lub beżowym, połyskującym kolorze. Bardzo prosto uszyte sukienki oversize w kolorze czerni lub szampana, niektóre modele z nielicznymi ozdobami w postaci większego kołnierza były kolejnym punktem pokazu.

Odmienne tekstury, efekt „3D”

Beże i szarości z akcentami w kolorze mocnej, błyszczącej pomarańczy zdominowały znaczą część pokazu. Na plan pierwszy wysunęły się sukienki wykonane z kilku odmiennych teksturowo, cienkich i grubych, lejących i sztywnych tkanin. Można pokusić się o określenie ich jako kreacje „3D” z licznymi wystającymi marszczeniami i żłobieniami o bogatszej kolorystyce – odcieniach brązu, beżu, pomarańczy i złota.

Pokaz Ricka Owensa wiosna – lato 2016 to również nowatorskie podejście do czerni. Przykładem tego typu zaskakującej stylistyki były długie do kolan, wykonane z jednej lub kilku warstw materiałów kreacje w połączeniu z cienkimi kurtkami tego samego koloru.

Kolejne, odważne zestawienia stylistyczne, które proponuje na nadchodzący sezon Rick Owens to długie do kolan, proste sukienki z gniecionych materiałów w kolorze czarnym i srebrnym z nałożonymi na nie obszernymi tunikami z grubego, mocno pofałdowanego materiału w zbliżonym odcieniu.

Pokaz Ricka Owensa wiosna – lato 2016 uwieńczyły czarne, pofałdowane asymetryczne suknie o asymetrycznych kołnierzach wykonane z połyskujących, lejących się tkanin.

Stylizacja modelek Ricka Owensa – krótkie lub długie, rozpuszczone włosy oraz brak makijażu – znakomicie podkreślała nieco surową stylistykę, w jakiej utrzymane były kreacje kolekcji.