Pokazy mody bielizny damskiej

Pokazy bielizny damskiej stanowią istotną część prezentacji obowiązujących w danym sezonie trendów i stylizacji Wiodące marki bielizny damskiej, jak Victoria’s Secret, La Perla czy Intimissimi organizują światowej klasy pokazy nowych linii oraz modeli przyciągające uwagę równie mocno, jak pokazy mody wiodących projektantów i domów mody. Pokaz mody bielizny damskiej w wykonaniu każdego światowego producenta o ugruntowanej pozycji cieszy się wielkim uznaniem, jest bowiem przygotowany z wykorzystaniem zaskakujących niekiedy rozwiązań.

Prostota i klasyka w wydaniu La Perla

Pokaz mody bielizny damskiej marki La Perla na jesień – zimę 2015/2016 był jednym z ważniejszych wydarzeń sezonu. Modelki w bieliźnie La Perla zaprezentowały nowatorskie rozwiązania w zakresie kompozycji i stylizacji. Tym razem marka postawiła na prostotę i minimalizm zarówno w zakresie barw – czarnej, białej i beżowej, jak i wykorzystanych motywów dekoracyjnych w postaci delikatnych, z umiarem stosowanych koronek. Nawet koronkowe gorsety oraz majteczki z przedłużanym, koronkowym stanem miały dosyć proste, nieprzeładowane formy.

Barwne widowisko Victoria’s Secret

Zupełnie odmienny styl zaprezentowała marka Victoria’s Secret. Pokaz mody bielizny damskiej Victoria’s Secret Fashion Show 2015 podzielony na sześć tematycznych części, zachwycił feerią barw i świateł. Modelki w bieliźnie Victoria’s Secret prezentowały barwne, mocno wycięte, zdobione licznymi zdobieniami i błyszczącymi elementami modele. Dominowała bogata, nasycona kolorystyka, nie brakło jednak jednobarwnych, ale odważnych w formie, białych, czarnych i czerwonych gorsetów, a także spokojniejszych, zabudowanych modeli o jasnych, pastelowych barwach oraz zbliżonych do sportowych modeli w czarnym kolorze. Niemniej jednak ten pokaz mody bielizny damskiej zdominowały mocno wycięte staniki, figi oraz gorsety. Linia Victoria’s Secret 2015 to również interesujące inspiracje oraz motywy, czego przykładem może być gorset w kolorach flagi amerykańskiej.

Opera na lodzie Intimissimi On Ice

Szczególnie oryginalne pokazy bielizny damskiej organizuje od kilku lat marka Intimissimi, czego przykładem był zorganizowany w Weronie pokaz mody bielizny damskiej Intimissimi On Ice Opera POP 2015 stanowiący wielkie artystyczne wydarzenie z udziałem gwiazd oraz światowej klasy mistrzów łyżwiarstwa figurowego. Bielizna Intimissimi stanowiła inspirację dla kostiumów łyżwiarzy, podkreślając stylistykę i nową linię marki w efektowniejszy sposób, niż tradycyjne modelki w bieliźnie.