Pokaz mody dla puszystych

Moda plus size, moda XXL, moda dla puszystych pań – te określenia coraz częściej pojawiają się w kontekście tworzenia stylowych zestawów ubrań dla kobiet o bardziej okrągłych, rubensowskich kształtach. Na pokazach mody, do to pory zdominowanych przez nienaturalnie szczupłe kobiety zaczęły pojawiać się puszyste modelki,a każdy pokaz mody dla puszystych cieszy się dużym zainteresowaniem.

Propagatorki mody XXL

Coraz więcej marek odzieżowych zaczęło tworzyć linie ubrań w dużych rozmiarach, wykorzystując do ich prezentacji modelki w rozmiarach XXL, czego przykładem może być kanadyjska marka Addition Elle, której ubrania prezentowała modelka Ashley Graham czy amerykańska firma Aerie, którą reprezentowała modelka Barbie Ferreira, ambasadorka ruchu plus size.

Kolorowe kwiaty contra skórzane kurtki

Szczególnie interesujący pokaz mody dla puszystych miał miejsce w ramach New York Fashion Week 2014, kiedy to kolekcję mody dla puszystych zaprezentowała Eden Miller, projektantka marki Cabiria. Modelki plus size w pięknie skrojonych, rozkloszowanych letnich sukienkach zdobionych motywami geometrycznymi i kwiatowymi udowodniły, że okrągła kobieca sylwetka może prezentować się interesująco i atrakcyjnie.

Kolejny, nieco ekstrawagancki pokaz mody dla puszystych miał miejsce w Paryżu, kiedy to Rick Owens zaprezentował są kolekcja wiosna- lato 2014. Puszyste, ciemnoskóre modelki o groźnym wyrazie twarzy zaprezentowały skórzane zestawy – krótkie spódnice, kamizele i ozdobione zamkami kurtki.

Stroje kąpielowe w wydaniu plus size

We wrześniu 2015 roku w Londynie odbył się pokaz mody dla puszystych zorganizowany w ramach UK Plus Size Fashion Week, kiedy to zaprezentowano między innymi różnokolorowe, krótki halkowe sukienki, stroje kąpielowe w zdecydowanych kolorach, a także przeznaczone do noszenia na co dzień różnokolorowe sukienki gładkie lub ozdobione deseniem w duże i małe kwiaty oraz eleganckie, czarne wieczorowe suknie bogato zdobione srebrnymi cekinami.

Pokazy mody dla puszystych odbyły się również kolejny już raz w brazylijskim Sao Paulo. Plus Size Fashion Weekend, pokazy mody XXL plus zainicjowała kilka lat temu Renata Poskuz Vaz. Modelki w jedno i dwuczęściowych, mocno wykrojonych strojach kąpielowych oraz zestawach ubrań na co dzień udowodniły, że duży rozmiar pozwala na modne i interesujące zestawienia oraz możliwość podążania za trendami mody.

Najpopularniejszą polską modelką plus size występująca w sesjach zdjęciowych propagujących modę XXL jest Agnieszka Czerwińska.