Pokaz mody Armani Privé haute couture

Armani Privé haute couture zaprezentował najnowszą kolekcję ubrań obowiązującą w nadchodzącym sezonie wiosna – lato 2016. Paleta kolorów i odcieni prezentowanych modeli oscylowała wokół różnych odcieni szarości, beżu, stali i srebra z elementami fioletu.

Szarości i beże

Garsonki oraz połączenia spódnic typu mini z żakietami i kurtkami tworzyły zestawienia oparte na grze faktur i materiałów gładkich, lśniących oraz przezroczystych. Ozdobne falbany oraz fale podkreślały prostotę występującą w większości stylizacji.

Pokaz mody Armani Privé haute couture to również powłóczyste spodnie i krótkie szorty zestawione z błyszczącą górą utrzymane w tej samej, szaro – błyszczącej stylistyce. Kolorystyka poszczególnych kreacji przywodziła na myśl zamglone niebo oraz rozwiany dym, które to barwy w połączeniu ze świeżością wrzosu oraz konkretem czerni dawały szczególnie interesujący efekt stylistyczny.

Czerń i wrzos

Armani Privé haute couture zaprezentował również nowatorskie podejście do podkreślenia czerni oraz materiałów wzorzystych, w których czerń pasów przełamana została różnymi odcieniami wrzosu i fioletu, który to kolor zdominował istotną część pokazu Armani Privé haute couture pod postacią lekkich sukienek i spódnic z przezroczystych, połyskliwych materiałów przełamanych niekiedy akcentem barwy srebra lub stali.

Pokaz mody Armani Privé haute couture to również prezentacja sięgających ziemi, eleganckich sukien zdobionych połyskliwymi elementami w kolorach wrzosu i fioletu z dodatkiem czerni. W tej części pokazu uwagę przyciągały skąpe góry sukienek w połączeniu z bufiastymi, na wpół przezroczystymi, falbaniastymi, rozkloszowanymi dołami. Nie brakło sukien wykonanych w całości z czarnych materiałów z błyszczącymi dodatkami w tym samym kolorze.

Wyrafinowana elegancja

Prostotę oraz elegancję wszystkich kreacji podkreślała stylizacja modelek – jasna twarz i krótkie do ramion, falowane czarne włosy oraz skąpy makijaż.

Na wybiegu królowała wysmakowana elegancja, stanowiąca o wysokim kunszcie mistrza. Pokaz mody Armani Privé haute couture wyznaczył trendy, zestawienia oraz stylizacje obowiązujące w nadchodzącym sezonie wiosenno – letnim wysoko podnosząc poprzeczkę światowym domom mody oraz wiodącym projektantom.