Pokaz Dior Cruise

Inspiracją dla zaprezentowanych przez dom mody Diora wiosenno – letnich propozycji był przede wszystkim koloryt, charakter i rozmaite tekstury ziemi Lazurowego Wybrzeża, nie dziwi zatem fakt, iż projektant Raf Simons zainaugurował kolekcję w Cannes.

Kolory natury

Pokaz Dior Cruise 2016 to przede wszystkim bogata paleta kolorów – brązy, beże, czerń i biel, pomarańcz, popiel i delikatny wrzos oraz barwne akcenty niebieskie, czerwone i żółte. Jednym z podstawowych motywów zdobniczych są klasyczne kratki w kilku wybranych, dopełniających się kolorach z nieznaczną przewagą zieleni i pomarańczy. Krótkie, wielowarstwowe, wycinane w pasie sukienki uświetniły znaczną część i ubarwiły pokaz Dior Cruise 2016.

Nowa odsłona sukienek i spódnic mini

Tematyka mini została kontynuowana w dalszej części prezentacji, kiedy na wybiegu pojawiły się modelki ubrane w ciemne topy oraz krótkie, ozdobione poziomymi, geometrycznymi wzorami spódnice. Motywy zdobnicze w kolorze pomarańczowym, szarym oraz białym, nawiązujące do krajobrazu Lazurowego Wybrzeża zdobiły również proste w formie bluzki bez rękawów noszone do czarnych, eleganckich spodni.

Interesujące faktury

Pokaz Dior Cruise 2016 to również ukłon w stronę rozmaitych faktur. Szczególnie interesujące była kolekcja cienkich, letnich sukienek z delikatnej dzianiny o lekko postrzępionym dole w niebieskim i malinowym kolorze. Interesujące faktury w zestawieniu z niebanalnym krojem i kolorystyką stanowiły ważną część pokazu. Pofałdowane, lekko plisowane krótkie spódnice i bluzki na ramiączkach w odcieniach szarości, wrzosu oraz mocnej żółci ozdobione motywami geometrycznymi w kolorze czarnym, żółtym, pomarańczowym stanowiły kontrapunkt dla eleganckich, prostych w formie białych sukienek o lekkim kloszy w kształcie litery A.

Stylowa elegancja

Pokaz Dior Cruise 2016 to również nowe oblicze eleganckiego, czarnego kostiumu złożonego z prostych spodni i czarnej, eleganckiej, mocno wyciętej w pasie tuniki z dużymi kieszeniami po bokach oraz prostych, eleganckich czarnych i białych, lekko rozkloszowanych na wysokości kolan sukienek. Alternatywą dla nich były krótkie, eleganckie, ozdobione guzikami oraz kieszeniami, mocno wycięte czarne sukienki.

Modelki prezentujące pokaz Dior Cruise 2016 nosiły długie, rozpuszczone włosy i bardzo delikatny makijaż typu nude, podkreślając nawiązujący do charakter kolekcji. Interesującym akcentem stylistycznym były kolorowe buty w szpic oraz występujące jako dodatek do niektórych kreacji duże, zdobione torby.