Piercing – czy to boli?

To, ze nosimy kolczyki w uszach, nie dziwi nikogo. Nie dziwi nawet fakt, ze kolczyki w uszach noszą czasem mężczyźni. Czym jednak jest dokładnie piercing? Pojęcie to przede wszystkim należy kojarzyć z szeroko rozumianym noszeniem kolczyków w różnych częściach ciała. Jakie jednak kupić kolczyki do przekłucia pępka czy nosa?

Kolczyki do ciała muszą być odpowiednio skonstruowane

Jeśli nosimy się z zamiarem przekłucia nosa czy wargi, nie możemy mówić o włożeniu w te miejsca tak zwanych tradycyjnych kolczyków. Kolczyki do ciała muszą być bowiem nie tylko o odpowiednim kształcie, ale i wykonane powinny być one z właściwych materiałów. Wszystko bowiem ma swój cel. Chodzi w dużej mierze o to, aby jak najbardziej zminimalizować ryzyko występowania u nas zakażeń. Dobrze jest zatem, aby kolczyki do piercingu wykonywane były z materiałów szlachetnych – takich, jak na przykład srebro. Oczywiście, jakie to będzie srebro, zależy w dużej mierze od nas samych. Warto jednak wziąć pod rozwagę zakup kolczyków ze srebra rodowanego. Wówczas zyskujemy bowiem niemalże stuprocentową gwarancję, że nie bedą one tak szybko ulegały działaniu korozyjnemu.

Kolczyki do pępka

Jeśli nosimy się z zamiarem przekłucia pępka, nie powinniśmy na pierwszy raz kupować bardzo fantazyjnych kolczyków do tego celu. Rodzaje kolczyków piercing, są bowiem bardzo różne. Dla początkujących najlepiej sprawdzają się te najprostsze. Wówczas jesteśmy w stanie nie tylko się do nich przyzwyczaić, ale też przede wszystkim unikamy występowania różnego rodzaju ropień czy zwyczajnego „paskudzenia się” rany powstałej na skutek piercingu. Dobrze jest też przed pierwszym takim zabiegiem sprawdzić, czy nie mamy alergii na srebro. Jeśli mamy, to koniecznie powinniśmy zapytać się, z jakiego innego metalu szlachetnego możemy nosić kolczyk. Ważne jest przede wszystkim to, aby nie był to metal tak zwany „zwykły” – wówczas ryzyko tego, ze w nasza ranę wda się zakażenie jest znacznie większe a po co mnożyć sobie problemy, skoro jesteśmy w stanie ich uniknąć.