Najmodniejsze szpilki damskie

Najmodniejsze szpilki w nadchodzącym sezonie wiosenno – letnim to szeroki wybór mniej i bardziej klasycznych wzorów oraz nowatorskie rozwiązania zaproponowane przez producentów.

Szpilki 2016 to przede wszystkim eleganckie buty o stylowej formie, dziesięciocentymetrowym obcasie, wysokim podbiciu oraz ostrym szpicu.

Modne szpilki damskie klasyczne – bogactwo kolorów

Modne szpilki damskie klasycznego kroju dostępne są w wielu kolorach, od typowo białych, beżowych, écru czy czarnych, popularne są szpilki w zdecydowanych barwach, jak chabrowa, wiśniowa, żółta czy jasnoczerwona. Szczególnie efektownie prezentują się buty w kolorze pudrowego oraz jaskrawego różu. Interesującą propozycją są najmodniejsze szpilki wielokolorowe oraz wzorzyste. Ciekawym motywem ozdobnym jest deseń przypominający połyskliwą skórę węża oraz wielobarwne desenie kwiatowe i geometryczne.

Klamerki i wycięcia

Modne szpilki damskie to również buty na wysokich platformach z zakrytymi lub odkrytymi palcami, wsuwane lub zapinane w kostce na pasek z klamerką. Zamszowe i lakierowane, dostępne w wielu mniej i bardziej klasycznych kolorach, jak czarny, biały, kremowy, czerwony czy różowe, ozdobione ćwiekami oraz klamerkami.

Szpilki 2016 to również buty na nieco niższym, ośmiocentymetrowym obcasie z fantazyjnym wycięciem w okolicach palców oraz bocznej krawędzi oraz szpilki z odkrytymi palcami zdobione plecionymi paskami. Gama kolorystyczna oscyluje wokół tradycyjnych barw, jak czarny, szary oraz biały.

Ażurowe wzory

Zgodnie z obowiązującymi w tym sezonie trendami, wiele par szpilek mniej i bardziej klasycznych w formie, ozdobionych jest ażurowymi wstawkami oraz wzorami wyciętymi w skórze buta z boku lub w okolicach palców. Innym, bardzo popularnym i efektownym sposobem stylizacji są szpilki o kilku paskach oplecionych wokół kostki lub wiązanych na sznurówkę na całej długości buta od palców po kostkę.

Szpilki 2016 to również bogactwo rozwiązań stylistycznych polegających na łączeniu kontrastowych kolorów oraz wykorzystaniu wstawek dekoracyjnych w postaci koronki czy ażuru.