Modne długie spódnice na lato

Letnia moda, która niebawem zagości w butikach i sklepach, cechuje się dużą dowolnością w doborze materiałów, wzorów i kombinacji stylistycznych. Szeroka gama letnich ubrań i akcesoriów pozwala na dobranie interesujących zestawów niezależnie od posiadanego rozmiaru. Szczególnym zainteresowaniem spośród wszystkich elementów damskiej mody letniej cieszą się długie spódnice na lato. Wykonane z rozmaitych materiałów, gładkie lub zdobione, z wycięciem lub bez zawsze modne długie spódnice na lato doskonale komponują się z wszelkiego rodzaju letnimi bluzkami i topami.

Bawełna jako najlepszy materiał na gorące letnie dni

Najczęściej spotykane długie spódnice na lato wykonane są z różnego rodzaju bawełny, z ewentualna domieszką innych materiałów, jednakże spódnice z czystej bawełny są zdecydowanie najlepszym wyborem, zwłaszcza podczas upałów. Długa spódnica brew pozorom doskonale sprawdza się podczas wysokich temperatur. Cienki materiał, szczególnie w jasnym kolorze odbija promienie słoneczne i zabezpiecza ciało przed poparzeniem.

Modne długie spódnice, przeznaczone na nieco chłodniejsze dni, wykonane są z tiulu lub szyfonu. Jednobarwny lub ozdobiony wybranym motywem szyfon na tle krótkiej, gładkiej halki w pasującym kolorze dobrze komponuje się z jednobarwną bluzką i stanowi zestaw odpowiedni na letnie przyjęcie w domu lub ogrodzie.

Orientalny jedwab i swojski len

Wyjątkowo modne długie spódnice na lato wykonane są z cienkiego, barwnego jedwabiu. Zależnie od rodzaju motywów i gamy kolorystycznej oraz sposobu uszycia, w zestawieniu z chińską bluzką ze stójką tworzą interesujący zestaw orientalny, a w połączeniu z jednobarwnym topem oraz dobranym kolorystycznie szalem stanowią alternatywę eleganckiej letniej sukienki.

Popularne od kilku lat długie spódnice na lato wykonane są z naturalnego lub barwionego lnu, z ewentualnym motywem ozdobnym nawiązującym do modnego ostatnimi czasy folkloru. Dlatego też coraz więcej kobiet wybiera modne długie spódnice na lato zdobione haftem krzyżykowym lub wzorami kolorystycznymi nawiązującymi do stylistyki rustykalnej.

Kolory i wzory odpowiednie do danej sylwetki

Długie spódnice na lato są dobrym wyborem zarówno dla szczupłych, wysokich kobiet, jak również pań o nieco obfitszej figurze. Odpowiednio skrojone, modne długie spódnice na lato, potrafią optycznie wydłużyć oraz wyszczuplić sylwetkę. Ciemne, stonowane barwy i drobne motywy dekoracyjne są zdecydowanie najlepszym wyborem w przypadku kobiet pragnących ukryć mankamenty figury. W przypadku pań szczupłych nie istnieją w zasadzie żadne ograniczenia stylistyczne, w związku z czym kobiety o korzystniejszej figurze mogą pozwolić sobie na rozmaite połączenia kolorystyczne, duże kwiatowe wzory, a nawet poziome pasy marynarskie nieco poszerzające sylwetkę.