Modne bransoletki damskie na rękę

Bransoletki na rękę są jednym z najwdzięczniejszych elementów damskiej biżuterii. Ze względu na mnogość form i rodzajów – od eleganckich wykonanych ze złota lub srebra łańcuszków aż po kolorowe rzemienie z fantazyjnymi zawieszkami- są doskonałym dodatkiem na każdą okazję. Bransoletki na rękę damskie nadają się dla kobiet reprezentujący każdy typ figury i stylu, co wpływa na ich niewątpliwą popularność.

Modne bransoletki na rękę

Współczesny rynek biżuterii damskiej oferuje szeroki wachlarz materiałów, wzorów i form. Szczególnie modne bransoletki na rękę maja formę jednego lub kilku pasów wykonanych z kolorowych rzemieni, skóry lub plecionych nici, gładkich lub ozdobionych wzorami z dodatkiem rozmaitych zawieszek lub dobranych kolorystycznie korali. Modnie i efektownie prezentują się zwłaszcza bransoletki na rękę w formie plecionych rzemieni ozdobionych piórami idealnie pasujące do stylu hippisowskiego czy popularnego ostatnio boho.

Odmienny styl prezentują bransoletki na rękę damskie wykonane ze srebra, złota czy platyny ozdobione cyrkoniami, kryształami Svarowskiego lub innego rodzaju kamieniami. Tego typu bransoletki różnią się formą wykonania – od prostych, przypominających wąskie pojedyncze pasy poprzez cienkie niczym niczym nicie z modnymi zawieszkami typu charms aż po szerokie, połączone koralami geometryczne wzory. Modne bransoletki na rękę stanowią ważny element rozwijającego się rynku jubilerskiego, co pozwala zaspokoić potrzeby szerokiej rzeszy klientek.

Szerokość bransoletki a obwód nadgarstka

Istotną kwestią w przypadku prawidłowego doboru bransoletki jest dopasowanie jej do obwodu nadgarstka. Przed wybraniem odpowiedniej bransoletki na rękę warto najpierw zmierzyć obwód nadgarstka w najszerszym miejscu – na kości, a następnie dobrać obwód bransoletki, przy czym różnica między obwodem nadgarstka a bransoletką wynika z rodzaju biżuterii.

Bransoletki na rękę z rzemyka lub płaskich ogniw łańcuszka powinny być niewiele większe od obwodu nadgarstka, przy czym należy zachować trochę wolnej przestrzeni, aby bransoletka nie była zbyt ciasna. Podobna zależność występuje, gdy dobieramy modne bransoletki na rękę złożone z kilku pasów. W przypadku bransoletki na rękę wykonanych z dużych korali lub kamieni, różnica między obwodem nadgarstka a bransoletą powinna być większa.