Modne bluzki i bluzeczki damskie

Modne bluzki 2016 to przede wszystkim interesujące propozycje krojów kopertowych i asymetrycznych oraz bluzki koronkowe. Wszelkie rodzaje rękawów – długie, trzy czwarte, krótkie oraz bluzki bez rękawów pozwalają dostosować rodzaj bluzki do nieco kapryśnej aury wiosennej i letnich zmian pogodowych. Modne bluzeczki damskie to bogactwo fasonów, materiałów i krojów oraz pomysłowe ozdoby. Rozwiązania te wyznaczają najnowsze trendy, dzięki którym każda kobieta bez względu na rozmiar oraz typ figury będzie czuła się modnie i komfortowo.

Krój kopertowy i inne asymetrie

Modne bluzeczki obowiązujące w tym sezonie to – jak było już wspomniane – nowoczesne kroje kopertowe bluzek z długim i krótkim rękawem. Szyte na zakładkę, bluzki kopertowe przeznaczone są zarówno na co dzień, jak i na uroczyste okazje. Szczególnie popularne są bluzki w pastelowych i przygaszonych barwach z z rękawami typu trzy czwarte. Ozdobione subtelną koronką lub plisą z tego samego materiału stanowią interesującą propozycję na nieco chłodniejsze dni. Inne, obowiązujące w tym stylu kolory to różne odcienie czerwieni i niebieskiego oraz kolor czarny lub szary. Alternatywą są też modne bluzeczki damskie kopertowe w pasy lub geometryczny rzucik.

Modne bluzki 2016 to również interesujące asymetrie kroju. Szczególnie modne są kroje kopertowe z dłuższym tyłem bluzki oraz półokrągły kształt bluzki wyciętej na biodrach.

Koronki i krój oversize

Koronki to jeden z wyznaczników, jeżeli chodzi o tegoroczną modę, w tym modne bluzeczki ozdobione różnego rodzaju koronkami na całej długości lub podkreślającymi wybrany fragment bluzki. Interesującą propozycją są białe bluzki koronkowe z jednobarwną, białą lub czarną warstwą spodnią. Najczęściej wykorzystywanymi motywami i wzorami koronek są kwiaty oraz elementy geometryczne, również w popularnym w tym sezonie kolorze niebieskim. Ozdobione koronkami modne bluzeczki damskie dostępne są również w rozmaitych odcieniach szarości, nieco rzadziej różu oraz czerni.

Innym, proponowanym przez producentów zabiegiem stylistycznym są modne bluzeczki typu oversize, czyli uszyte według zasady – o jeden rozmiar za dużo. Tego typu bluzki są obszerne i pozbawione wyraźnej talii. Gama kolorystyczna jest zbliżona do bluzek kopertowych czy koronkowych, wzbogacona o modne bluzeczki w interesujących motywach – geometrycznych i roślinnych.