Jakie włosy pasują do niebieskich oczu?

Styliści wyodrębnili cztery główne typy kobiecej urody zależne od karnacji, koloru oczu i włosów – Wiosna, Lato, Jesień i Zima. Rzadko zdarzają się kobiety, których urodę można jednoznacznie przypisać do konkretnego typu, zwykle spotkać można kobietę, której wygląd zewnętrzny jest kombinacją dwóch typów urody. Znaczna część kobiet dokonuje w różnych okresach życia rozmaitych zmian w wyglądzie. Zmiana koloru włosów to jedna z najczęstszych korekt urody. Moda na naturalność skłoniła panie do poszukiwania najbardziej naturalnych połączeń koloru włosów i oczu, wynikających głównie z posiadania danego typu urody. Jedne z najczęściej padających w tym kontekście pytań, to kwestia, jakie włosy pasują do niebieskich oczu?

Typy urody a niebieski kolor oczu

Niebieskie oczy posiada znaczna część kobiet naszej szerokości geograficznej, a rozmaite odcienie niebieskiego występują w każdym typie urody. Wiosna i Lato mogą mieć oczy jasnoniebieskie, Jesień – stalowoniebieskie lub błękitne, a Zima – ciemnoniebieskie oraz granatowe. Każdy z tych typów urody posiada włosy w odmiennym kolorze, dlatego też można stwierdzić, że do niebieskich oczu pasują włosy w każdym kolorze. Zależnie jednak od kolorystycznej kombinacji włosów i oczu, osiągnąć można odmienny efekt estetyczny.

Jasne, rude i brązowe włosy a niebieski kolor oczu

Kobiety o jasnych włosach zainteresowane są odpowiedzią na pytanie, jakie włosy do niebieskich oczu podkreślą skandynawski typ urody? Aby osiągnąć taki efekt, należy użyć do kolorowania włosów farby w bardzo jasnym, platynowym odcieniu. Alternatywą może być farba do włosów koloru piasku.

Wielbicielki rudego koloru włosów również niejednokrotnie zastanawiają się, jakie włosy do niebieskich oczu najlepiej podkreślą czerwony odcień pasm. W tym wypadku lepiej będzie wybrać farbę utrzymującą kasztanowy kolor włosów, który dobrze komponuje się z niebieskimi oczami.

Odpowiedź na pytanie – jakie włosy pasują do niebieskich oczu w przypadku ciepłych i zimnych odcieni brązowego koloru włosów jest dosyć prosta. Połączenie brązowe włosy i niebieskie oczy jest dosyć często spotykane w naturze, dlatego też kombinacje z różnymi odcieniami brązowej farby do włosów są bezpiecznym i sprawdzonym rozwiązaniem w przypadku kobiet o niebieskim, błękitnym i niebieskoszarym kolorze oczu.