Jaki naszyjnik do sukienki z dekoltem i bez dekoltu?

Umiejętne dopasowanie naszyjnika do górnego wykończenia sukni czy sukienki pozwoli cieszyć się dobrym efektem stylistycznym i estetycznym kreacji. Podstawową kwestią pomagającą osiągnąć idealne współgranie biżuterii i dekoltu sukienki, jest pytanie – jaki naszyjnik do sukienki będzie pasował najlepiej? Ze względu na różne wykończenie sukienki, należy rozważyć dwie kwestie – jaki naszyjnik do dekoltu sukienki pozwoli podkreślić jej walory oraz jaki naszyjnik do sukienki bez dekoltu będzie najlepszy?

Jaki naszyjnik do dekoltu?

Do dekoltu owalnego, zwłaszcza głęboko wyciętego najlepiej pasuje łańcuszek z zawieszką w formie okrągłej lub owalnej. Dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie zawieszki z rubinem, którego wielkość zależna jest od gabarytów osoby, która go nosi. Alternatywą jest długi, kilkakrotnie okręcony sznur korali w rozmaitych, dobranych do kreacji kolorach.

Jaki naszyjnik najlepiej pasuje do dekoltu typu serek? Tego typu dekolt w kształcie litery V pozwala wyeksponować kilka rodzajów naszyjników, przy czym dobrym pomysłem będzie zawieszenie dwóch naszyjników – krótszego i dłuższego, przy czym oba naszyjniki mogą nieco różnić się stylem i fasonem.

Atrakcyjnym, pozwalającym efektownie wyeksponować naszyjnik jest popularny dekolt caro. Kwestia, jaki naszyjnik do sukienki z dekoltem caro pozwala na dokonanie wyboru między różnymi typami naszyjników. Dobrym wyborem będzie pojedynczy sznur grubych korali, nieco asymetryczny łańcuch z dużych ogniw w kształcie półksiężyców czy wypełniająca dekolt ozdobna obroża.

Do dekoltu w kształcie dekoltu asymetrycznego, całkowicie odsłaniającego jedno ramię pasuje długi sznur korali lub odpowiednio długi łańcuch z dużym, ozdobnym wisiorem.

Jaki naszyjnik do sukienki bez dekoltu?

Pewnego rodzaju wyzwaniem stanowi pytanie, jaki naszyjnik do sukienki bez dekoltu będzie najodpowiedniejszy? W tym wypadku możemy mówić o trzech typowych rodzajach zakończenia sukienki – z golfem, zabudowanym wysoko dekoltem typu łódka oraz sukienka bez ramiączek, zakończona na biuście.

Do sukienki z golfem pasują wszelkie długie sznury z wisiorami oraz korale czy popularne wstążki zaplatane z koralami. Dekolt typu łódka dobrze prezentuje się w zestawieniu z okrągłym i grubym krótkim naszyjnikiem bez większych ozdób, natomiast pytanie – jaki naszyjnik do sukienki bez dekoltu przeznaczonej na uroczyste okazje wymaga głębszego namysłu. Dobrym wyborem będzie w tym wypadku zarówno obroża z drobnych koralików, jak również kilkakrotnie okręcony wokół szyi sznur pereł nie nachodzący na krawędź dekoltu.