Jaki naszyjnik do czarnej, szarej i czerwonej sukienki

Odpowiednie dopasowanie naszyjnika do wybranego koloru sukienki ma znaczny wpływ na końcowy efekt stylistyczny, który jest naszym celem. Ważnym kryterium przy doborze odpowiedniego naszyjnika jest rodzaj dekoltu sukienki, okazja oraz krój ubrania, niemniej jednak to właśnie barwa materiału, z którego jest uszyta determinuje w dużej mierze wybór odpowiedniej biżuterii.

Jaki naszyjnik do czarnej sukienki

Aby określić, jaki naszyjnik do czarnej sukienki należy najpierw zdecydować, czy chodzi o typową „małą czarną”, czy długą do ziemi suknię z rozcięciem z boku czy też przeznaczoną bardziej na co dzień prosta, czarną sukienkę w formie trapezu. Od przeznaczenia sukienki zależy bowiem dopasowanie do niej mniej lub bardziej ozdobnej biżuterii i określenie w tym kontekście, jaki naszyjnik do czarnej sukienki. Czarny kolor jest odpowiednim tłem dla wszelkiego rodzaju kolorów i połączeń, dlatego też w tym wypadku dobrym wyborem będą czerwone, wyraziste korale, srebrny ozdobny wisior na długim łańcuchu, długi sznur pereł naturalnej barwy oraz różnobarwne plecione sznury. Pewnym wyjątkiem są naszyjniki ozdobione czarnymi kamieniami, które mogą być niewidoczne na czarnym tle sukienki.

Jaki naszyjnik do szarej sukienki

W przypadku szarej sukienki wybór pasującego naszyjnika jest nieco bardziej zawężony. Kwestia, jaki naszyjnik do szarej sukienki zależy w znacznej mierze od odcienia koloru sukni – od jasnego, niemal srebrnego poprzez gołębi aż po barwę ciemnego dymu. Niemniej jednak istnieje paleta barw, która szczególnie dobrze pasuje do szarej sukni. Dobrym wyborem w tym wypadku będzie srebrne biżuteria z dodatkiem zielonych, żółtych lub fioletowych kamieni. Zależnie od typu sukienki – dzienna czy wieczorowa – sprawdzą się sznury korali, ciemne wisiory w oryginalnych motywach czy grube sploty rzemieni ozdobione różnobarwnymi paciorkami są dobrą odpowiedzią na pytanie, jaki naszyjnik do szarej sukienki?

Jaki naszyjnik do czerwonej sukienki

Sukienka czerwona jest zwykle dekoracyjna sama w sobie. Bez względu na odcień, czerwony kolor skupia uwagę i pozwala wyróżnić się z tłumu, niemniej jednak warto odpowiedzieć na pytanie- jaki naszyjnik do czerwonej sukienki? W tym wypadku dobrym, sprawdzonym i bezpiecznym wyborem będą naszyjniki srebrne z ewentualnymi motywami zdobniczymi pod postacią białych kryształów oraz czarne lub białe korale różnej długości i wielkości. Kwestia, jaki naszyjnik do czerwonej sukienki wymaga zawsze starannego przemyślenia, aby zestaw prezentował się elegancko i w miarę możliwości klasycznie.