Jaki kolor włosów jest najładniejszy?

Jedną z ważniejszych, dotyczących dbałości o atrakcyjny wygląd zewnętrzny kwestii jest określenie, jaki jest najładniejszy kolor włosów? Przy czym odcień danej barwy oraz sposoby stylizacji w postaci pasemek, refleksów czy kilku nałożonych na siebie odcieni tej samej farby dają subiektywny w ocenie efekt końcowy, który zależny jest od indywidualnego gustu. Innymi słowy – o gustach się nie dyskutuje, dlatego też zastanawiając się, jaki kolor włosów sprawdzi się najlepiej warto przede wszystkim dobrać odcień pasujący do palety kolorów określonego – ciepłego lub zimnego – typu urody.

Kolor włosów a ciepły lub chłodny typ urody

Najładniejszy kolor włosów to taki, który będzie zbliżony do barwy naturalnej lub też – w przypadku koloru znacznie od naturalnego odstającego – sprawi, iż dana kobieta będzie prezentować się naturalnie i atrakcyjnie zarazem. Paleta barw pasujących do konkretnego typu urody – Wiosny, Lata, Jesieni czy Zimy – jest dosyć szeroka, co umożliwia każdej pani na efektowną zmianę koloru włosów w obrębie bogatego wachlarza odcieni i kolorów.

Pastelowa Wiosna

Jaki jest najładniejszy kolor włosów dla kobiety w wiosennym, czyli ciepłym, jasnym, pastelowym typie urody? Wiosna najlepiej prezentuje się w jasnych, złocistych barwach, więc wszelkie odmiany blondu są dobrym wyborem, jak również jasne, złociste refleksy podkreślające delikatną urodę Wiosny. Alternatywą są włosy brązowe lub kasztanowe, jednak warto pokusić się o delikatnie rozjaśniające pasemka dające optyczne uczucie lekkości.

Chłodne odcienie Lata

Najładniejszy kolor włosów dla chłodnego typu urody prezentowanego przez Lato to popielate odcienie brązu oraz blondu. Również ciemny brąz z nieco jaśniejszymi refleksami przywołującymi na myśl rozjaśnione słońcem włosy powoduje ciekawy efekt kolorystyczny. Do pani Lato pasują również bardzo jasne, chłodne odcienie blondu, włosy niemal białe ze srebrzystymi refleksami.

Słoneczny blask Jesieni

Jaki kolor włosów pasuje do ciepłej, słonecznej Jesieni? Przede wszystkim wszelkie miedzianie, rude, kasztanowe odcienie. Brązowe, rozjaśnione złocistymi refleksami lub pasemkami podkreślą brzoskwiniową urodę Jesieni.

Porcelanowa Zima

Pani Zima to zdecydowanie chłodny i bardzo efektowny typ urody przywodzący na myśl postać Królewny Śnieżki. Najładniejszy kolor włosów podkreślający porcelanową, niemal białą cerę Zimy to kruczoczarny z granatowym połyskiem. Jednak tak zdecydowane barwy niekoniecznie pasują każdej Zimie. Dlatego dobrym wyborem są wszelkie odcienie brązu, zwłaszcza ciemnego, szarości z odcieniami srebra oraz włosy ciemnopopielate z ewentualnymi czerwonymi połyskami.