Jaka biżuteria na ślub i do sukni ślubnej?

Stylizacja panny młodej, idealne dopasowanie kroju sukni ślubnej do typu figury oraz właściwy dobór dodatków są jedną z kluczowych kwestii w przypadku organizacji ślubu i przyjęcia weselnego. Estetyka, w jakiej występuje panna młoda w dużej mierze nadaje ton stylizacji pana młodego, druhen i oprawy aranżacyjnej sali weselnej, dlatego to właśnie prezentacji panny młodej poświęca się znaczną ilość czasu. Oprócz sukni, welonu i kwiatów, istotna kwestią jest – jaka biżuteria na ślub będzie najodpowiedniejsza?

Dobór biżuterii do kształtu twarzy i typu figury

Biżuteria do sukni ślubnej musi być umiejętnie dobrana, by podkreślała zarówno urodę panny młodej, jak piękny krój sukni oraz urodę panny młodej.

Kobiety o twarzy okrągłej powinny wystrzegać się kolczyków z kulkami czy okrągłymi kamieniami na rzecz podłużnych form. Dla panny młodej o twarzy w kształcie trójkąta najodpowiedniejsze będą szerokie, poziomo zakończone kolczyki. Panie o mocnych, kwadratowych rysach twarzy powinny wystrzegać się wszelkich ozdób w kształcie prostokąta i kwadratu.

Kwestia, jaka biżuteria na ślub, zależy również od figury panny młodej, jej zalet, które należy podkreślić i mankamentów wymagających ukrycia. Kobiety o szerokich ramionach powinny wybierać biżuterię odwracającą uwagę od tej części ciała, stawiając na fantazyjne, długie kolczyki. Dla drobnych i szczupłych kobiet najlepiej nadaje się lekka, nie obciążająca optycznie biżuteria, natomiast panie o mocniejszym typie sylwetki mogą pozwolić sobie na cięższe elementy i zdobienia.

Odpowiednia biżuteria a kolor sukni ślubnej

Biżuteria na ślub zależy również od kroju i odcienia sukni ślubnej. W przypadku białej sukni dobrym pomysłem będą perły w srebrnej oprawie, natomiast złota biżuteria do sukni ślubnej w kolorze écru pasuje najlepiej.

Ostatnią, choć bardzo istotną zasadą w przypadku kwestii, jaka biżuteria na ślub będzie najodpowiedniejsza, jest nieprzeładowanie kreacji i efektu końcowego nadmiarem ozdób. Należy wybrać i uwypuklić jeden rodzaj biżuterii, który w przypadku danego kroju sukni będzie prezentował się najlepiej, dlatego do sukni wysoko zabudowanej najlepiej pasują długie, eleganckie kolczyki, a w przypadku głęboko wyciętej lub pozbawionej ramiączek kreacji – kolia lub naszyjnik w towarzystwie niewielkich kolczyków.