Jak ukryć nadwagę i duży brzuch – fasony dla puszystych

Panie posiadające nadprogramowe kilogramy bardzo często borykają się z problemem skompletowania garderoby. Najczęstsze wątpliwości dotyczą kwestii, jak ukryć nadwagę, a w szczególności – jak ukryć duży brzuch?

Wbrew pozorom puszyste kobiety nie są skazane na nieciekawe, workowate ubrania. Współczesna moda wychodzi naprzeciw wszystkim, pragnącym prezentować się atrakcyjnie paniom. Zróżnicowane fasony dla puszystych z uwzględnieniem konkretnego typu figury pozwalają dobrać elementy garderoby dopasowane do potrzeb i gustu każdej kobiety.

Asymetrie i zakładki

Fasony dla puszystych pań to wszelkie asymetryczne, skośne cięcia pozwalające wysmuklić optycznie okrągłą figurę tudzież odwracające uwagę od jej mankamentów. Wydłużone z jednej strony sukienki i spódnice, kopertowo szyte bluzki, sukienki o podwyższonym stanie szyte w kształcie litery A i przewiązane pod biustem szeroką szarfą są doskonałą opcją i rozwiązaniem problemu, jak ukryć duży brzuch.

Dobry rozwiązaniem stylistycznym są również odpowiednio dobrane cienkie, szyfonowe płaszczyki czy krótkie kurtki, przy czym istotną kwestią jest odpowiedni krój – lekkie wcięcie lub drobne zakładki w pasie pozwalające podkreślić talię. Fasony dla puszystych kobiet powinny formować i uwypuklać atuty sylwetki, jak ładny biust czy proporcjonalne wymiary, co oznacza wykluczenie nieforemnych ubrań. Ciekawym rozwiązaniem kwestii, jak ukryć nadwagę są pomysłowe wycięcia na plecach czy dekolcie w kształcie łzy lub fali, ponadto aplikacje, cekiny czy koronki w okolicy dekoltu czy rękawów, odciągające uwagę od zbyt okrągłych bioder czy brzucha.

Kobiecość w wersji plus size

Fasony dla puszystych to również odpowiednio dobrane spodnie o prostych nogawkach nie opinających ud ani łydek. Panie o figurze typu jabłko, posiadające szczupłe łydki mogą podkreślić ich linię zakładając rybaczki, które razem z butami na podwyższonym obcasie stanowią niemal idealne rozwiązanie kwestii, jak ukryć nadwagę.

Przedłużane swetry czy proste tuniki z dekoltami w kształcie litery V skutecznie pozwolą poradzić sobie z problemem, jak ukryć duży brzuch. Warto pamiętać, aby wybierać fasony dla puszystych, rezygnując z poziomych pasów czy zbyt dużych, jaskrawych motywów dekoracyjnych. Ciekawa biżuteria w postaci kolczyków czy broszki z materiału przypiętej tuż przy dekolcie to idealne rozwiązanie dla kobiet szukających oryginalnych stylistycznie sposobów na to, jak ukryć nadwagę a jednocześnie prezentować się kobieco i atrakcyjnie.