Jak powinna ubierać się niska osoba, by wyglądać kobieco

Jak ubierać się kobieco – to pytanie zadają sobie miliony kobiet pragnących za pomocą odpowiedniej stylizacji i ciekawych zestawów ubrań prezentować się atrakcyjnie bez względu na wiek, typ figury czy urody. Obecny dzisiaj kult ciała, pięknej prezencji i efektownego wyglądu zewnętrznego sprawia, iż wiele pań zastanawia się, w jaki sposób ukryć mankamenty figury. Do jednym z najczęstszych pytań należy pytanie o wzrost, który niekiedy nieco utrudnia dobór odpowiedniej garderoby.

„Jestem niska, jak się ubierać, by wyglądać kobieco?” pytają panie na forach czy blogach poświęconych modzie i stylizacji licząc konstruktywne rady. Styliści nie ustają w poszukiwaniach rozwiązań pozwalających optycznie wydłużyć i wysmuklić niską sylwetkę, co pozwala na dobranie garderoby odpowiadającej potrzebom i gustom niskiej kobiety. Zatem – jak powinna ubierać się niska osoba?

Zestawy i stylizacje optycznie wysmuklające niska sylwetkę

Podstawową kwestią w przypadku osoby niedużego wzrostu jest dodanie kilku centymetrów wzrostu za pomocą odpowiednio wysokich, ale dobranych do sylwetki obcasów. Kolejnym, dosyć znanym sposobem jest stosowanie w rozmaitych elementach garderoby pionowych, wydłużających pasów, które nie tylko optycznie wysmuklają, ale również sprawiają, iż niska sylwetka wydaje się wyższa, niż jest w rzeczywistości. Podobny efekt można otrzymać wybierając spiczaste dekolty w serek, który optycznie wydłuża szyję sprawiając jednocześnie dodając sylwetce smukłości i pięknej linii, co szczególnie zainteresuje panie zastanawiające się, jak ubierać się kobieco pomimo krótkiej szyi.

Co wybierać, a czego unikać będąc osobą niskiego wzrostu

Kolejne, często pojawiające się istotne pytanie brzmi – jak powinna ubierać się niska osoba, by dobrze prezentować się w eleganckich spodniach? W tym wypadku odpowiedź jest dosyć łatwa. Niskie kobiety powinny wybierać możliwie proste spodnie, bez naszywek czy zakładek. Dobrym rozwiązaniem są spodnie z przedłużanym stanem, które optycznie podwyższają sylwetkę, pamiętać jednak należy, iż nie każda kobieca figura dobrze prezentuje się w tego typu spodniach.

Porada stylistów dla pani, która pyta „Jestem niska, jak się ubierać, a raczej czego unikać, by prezentować się dobrze?” jest dosyć prosta. W przypadku niskiego wzrostu należy unikać grubych, szerokich pasków do spodni czy spódnic, które optycznie skracają sylwetkę oraz zbyt dużych toreb, które „przygniatają” sylwetkę. Złym pomysłem są też mocne, kontrastowe barwy. Stonowana paleta pasujących do siebie barw to zdecydowanie lepszy, optycznie wysmuklający wzrost wybór.