Jak dopasować spodnie do figury?

Spodnie stanowią niezbędne wyposażenie szafy każdej kobiety, nawet tej, która na co dzień preferuje sukienki czy spódnice. Spodnie jednakże, pomimo niewątpliwych walorów praktycznych, potrafią doskonale ukryć mankamenty figury, a dzięki rozmaitym trikom odpowiednio skrojone spodnie mogą optycznie niemal zmienić kształt nóg. Dlatego istotne jest, aby dokładnie określić swój typ figury, aby odpowiedzieć na pytanie – jak dopasować spodnie, aby końcowy efekt stylizacji był jak najbardziej korzystny.

Jak dopasować spodnie do figury typu jabłko?

Sylwetka kobieca typu jabłko charakteryzuje się brakiem widocznej talii, w związku z czym należy wybierać spodnie z wysokim lub normalnym stanem, jednakże unikać należy wysoko zabudowanych spodni, które mogą zbyt wyeksponować brzuch. Na co jeszcze należy zwrócić uwagę w związku z kwestią, jak dopasować spodnie do figury typu jabłko? Warto postawić na wąskie nogawki, które podkreślają szczupłe nogi.

Jaki krój spodni najlepszy do figury gruszki?

Figura typu gruszka oznacza posiadanie masywniejszych dolnych partii ciała, dużej pupy i szerokich bioder, które należy optycznie wyszczuplić. Zatem jak dopasować spodnie do tego typu sylwetki? Należy wybierać prosty krój spodni, bez poszerzeń i zwężeń, z drobnymi kieszeniami i bez jakichkolwiek elementów zdobniczych na górze. Spodnie nie powinny być zbyt ciasne, natomiast kontrastowe kolory – jasne na górze i ciemne na dole są optymalnym rozwiązaniem stylistycznym.

Jakie spodnie uwypuklą szczupłą talię figury typu klepsydra?

Klepsydra, kolejna typowa kobieca sylwetka charakteryzuje się wąską talią przy dosyć szerokich biodrach, które należy optycznie wyszczuplić wybierając ciemne materiały i proste lub delikatnie rozszerzane nogawki spodni. Jak dopasować spodnie do figury typu klepsydra? Dobrym wyborem są spodnie biodrówki podkreślające wąską talię i spodnie z prostymi nogawkami. Wycięcie w talii można podkreślić fantazyjnym paskiem, sznurkiem czy łańcuszkiem.

Jakiego typu spodni wymaga figura chłopięca?

Specjalne wymagania co do kroju spodni ma sylwetka typu tuba, czyli figura zbliżona do chłopięcej o szczupłych biodrach, braku widocznej talii i płaskiej pupie, którą należy optycznie uwypuklić. W tym wypadku istotną kwestią jest, jak dopasować spodnie, by sylwetka nabrała kobiecych kształtów? Warto wybierać spodnie w możliwie jasnych kolorach. Odpowiedni fason to biodrówki z dużymi kieszeniami na pupie, ewentualnie wzbogacone motywami zdobniczymi.