Jak dopasować kolory ubrań do urody?

Dobranie palety kolorystycznej do określonego typu urody pozwala podkreślić jej atuty i wpływa na ogólną atrakcyjność. Wyróżniamy ciepłe, jak Wiosna i Jesień oraz zimne, jak Lato i Zima typy urody wymagające zastosowania rozmaitej gamy barw i odcieni przeznaczonych dla konkretnego typu – ciepłe i wyraziste, chłodne i przygaszone, mleczne i zdecydowane. Styliści profesjonalnie doradzający w kwestii doboru garderoby niejednokrotnie odpowiadają na pytania klientek o to, jakie kolory ubrań podkreślą dany typ urody.

Jak dobrać kolor ubrań do pań o konkretnym lub mieszanym typie urody

Kwestia, jak dopasować kolory ubrań do ciepłego lub zimnego typu urody jest podstawą wszystkich udanych stylizacji, dlatego też ważne jest określenie do jakiego typu urody należy dana osoba. Oprócz kobiet reprezentujących konkretny, jasno określony typ urody, istnieje znaczna część kobiet o mieszanym typie urody, a co za tym idzie specjalnie opracowanej gamie kolorystycznej ubrań. W tym wypadku kwestia, jak dobrać kolory ubrań wymaga szczególnego namysłu i umiejętnego łączenia odcieni poszczególnych, dopełniających się barw.

Jakie kolory ubrań pasują do ciepłych typów urody

W przypadku pań reprezentujących wiosenny, ciepły typ urody kolory ubrań powinny być odpowiednio jasne i wyraziste. Morelowa spódnica i bluzka w kolorze écru z ewentualnym dodatkiem w kolorze mlecznej czekolady stanowi odpowiednią stylizację dla Wiosny.

Pani Jesień również reprezentująca ciepły, nasycony typ urody wymaga przytłumionej palety barw ze szczególnym uwzględnieniem czerwieni i żółci. Czerwona, ceglana sukienka i brązowy szal w ziemistym odcieniu z dodatkami barwy starego złota stanowią dobry przykład zestawienia i odpowiedzi na pytanie, jakie kolory ubrań uwydatnią ciepłą naturę Jesieni.

Jak dopasować kolory ubrań do zimnych typów urody

Kwestia, jak dopasować kolory ubrań dla pani Lato o chłodnym typie urody to przede wszystkim stworzenie stylizacji o przygaszonych kolorach. Lawendowe spodnie z bluzką w kolorze mlecznej bieli i kurteczką czy szalem w kolorze fuksji to doskonałe zestawienie barw dla Lata.

Aby określić prawidłowo, jak dobrać kolor ubrań do równie chłodnej urody Zimy, należy zestawić pasujące do siebie zimne, wręcz lodowate odcienie wybranych barw. Lodowy błękit bluzki w zestawieniu z czarną spódnicą i kurteczką barwy atramentu podkreśli zimną stylizację i uwypukli przejrzystą urodę pani Zimy.