Jak dobrać sukienkę do figury i sylwetki

Sukienka to jeden z podstawowych atrybutów mody damskiej, stanowiący niemal obowiązkowy element odzieży każdej kobiety. Odpowiednia na każdą okazję bez względu na porę roku, typ urody i sylwetki, sukienka sprawdza się niemal w każdej okazji.

Jak dobrać sukienkę do konkretnej sylwetki?

Jedną z podstawowych kwestii przy wyborze tego elementu garderoby, jest – jak dobrać sukienkę do figury. Istnieje kilka podstawowych rodzajów kobiecych sylwetek wynikających z budowy i proporcji ciała – jabłko, gruszka, klepsydra i tuba. Znajomość własnej sylwetki pozwala rzetelnie odpowiedzieć na pytanie, jak dobrać sukienkę do sylwetki.

Jak dobrać sukienkę do sylwetki jabłko?

Figura typu jabłko oznacza pełne kobiece kształty i szczuplejsze ramiona i nogi przy braku talii. Zwykle górne partie ciała są masywniejsze od dolnych, co może dawać wrażenie pewnej ciężkości. Zatem, jak dobrać sukienkę do sylwetki, aby dobrze się prezentowała? Warto przede wszystkim wyeksponować zgrabne nogi i odpowiednio zaaranżować górę przy pomocy wiązań kopertowych i głębszych dekoltów podkreślających biust.

Jak dobrać sukienkę w przypadku figury gruszki?

Figura gruszki to szczupłe ramiona i obfite biodra, co wymaga optycznego zrównoważenia sylwetki. Kwestia, jak dobrać sukienkę do figury gruszki oznacza wybór odpowiedniej kolorystyki, wypełnienie drobniejszej góry przy pomocy jasnych, połyskliwych tkanin i elementów dekoracyjnych przy bardziej stonowanym dole sukienki, najlepiej skrojonej w formie litery A, doskonale wpisującej się w wymogi sylwetki.

Jak dobrać sukienkę do figury typu klepsydra?

Sylwetka typu klepsydra daje sporo możliwości i odpowiedzi na pytanie, jak dobrać sukienkę do tego figury określanej jako najbardziej kobieca. Obfity biust, szerokie biodra i wąska talia prezentują się szczególnie dobrze w przypadku sukienek eksponujących biust i podkreślających talię. Przy czym w kwestii, jak dobrać sukienkę do sylwetki typu klepsydra należy zwrócić uwagę na górę sukienki, która powinna być dopasowana, a wszelkie ewentualne klosze czy fałdy materiały powinny zakrywać pełniejsze biodra.

Jak dobrać sukienkę do chłopięcej sylwetki typu tuba?

Figura tuba to niemal chłopięce kształty, drobna klatka piersiowa i wąskie biodra. W tym wypadku odpowiedź, jak dobrać sukienkę do sylwetki jest dosyć prosta. Falbany, bogate marszczenia na całej długości, duże motywy ozdobne są najlepszym wyborem.