Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy?

Kolczyki są jednym z podstawowych elementów kobiecej biżuterii już od setek lat. Szczególnie lubiane przez większość pań, dzięki rozmaitości form, wzorów czy materiałów, z których są wykonane, cieszą się wielkim powodzeniem wśród kobiet bez względu na wiek czy preferowany styl ubierania. Jedną z najważniejszych kwestii nadal pozostaje – jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy, aby pasowały do okazji, stroju i dawały pożądany efekt estetyczny.

Istnieją cztery podstawowe typy twarzy kobiecej – owalny, kwadratowy, trójkątny i okrągły.

Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy owalnej?

Twarz owalna pozwala na największą dowolność form i stylów, przy czym kwestia – jakie kolczyki najlepiej podkreślą regularny owal twarzy nadal wymaga pewnego namysłu. Zgodnie z zasadą, by kolczyki nie przypominały kształtu twarzy, najlepszym wyborem w tym wypadku będą kolczyki skracające optycznie twarz – koła, niezbyt długie sznurki z elementami zdobniczymi czy klasyczne wkrętki imitujące perły.

Jakie kolczyki będą najlepsze dla twarzy kwadratowej?

Twarz kwadratowa charakteryzuje się mocną budową szczęki, którą należy optycznie „zmiękczyć”. W wypadku tego typu twarzy podstawową kwestią jest pytanie, jak dobrać kolczyki, które złagodzą rysy twarzy? Na zasadzie kontrastu sprawdzą się wszystkie kule i krągłości, duże i małe kolczyki z połączonych ze sobą korali czy łezki. Zrezygnować należy natomiast z kwadratowej i prostokątnej biżuterii.

Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy w formie trójkąta?

Kobieta o trójkątnej, nieco kociej twarzy posiada ostrzejsze rysy, a zwłaszcza mocno wydłużony podbródek. To, co najbardziej frapuje właścicielki kocich rysów w przypadku wyboru odpowiednich kolczyków jest pytanie – jakie kolczyki poprawią optycznie ostrość podbródka i nadadzą mu krągłości? Stylistki radzą w tym wypadku wybierać krótkie, zdobione poziomymi elementami, rozszerzające się ku dołowi. Dobrym wyborem będą kolczyki w kształcie odwróconego owalu z dłuższą częścią zwróconą ku dołowi i tym samym poszerzające optycznie twarz.

Jakie kolczyki będą najlepszym wyborem dla twarzy okrągłej?

Twarz okrągła wyróżnia się niekiedy pewną pucołowatością i nadmierną miękkością w okolicach policzków. Jak dobrać kolczyki, aby wydłużały i wysmuklały optycznie twarz? W tym wypadku sprawdzą się wszelkie długie, ostro zakończone kolczyki. Motywem zdobniczym mogą być pionowe pasy lub trójkąty, które wyostrzą rysy okrągłej twarzy.