Jak dobrać dżinsy do figury?

Dżinsy to uniwersalny element garderoby i obowiązkowe wyposażenie szafy każdej kobiety. Odpowiednio dobrane do figury, zestawione z topem, bluzką czy elegancką koszulą, tworzą zestaw, który sprawdza się w niemal każdej okazji. Aby jednak spodnie dżinsowe dobrze spełniały swoją rolę należy je umiejętnie dobrać do danej sylwetki, podkreślając jej atuty i tuszując mankamenty. Aby odpowiedzieć na pytanie, jak dobrać dżinsy do figury, należy najpierw dokładnie określić rodzaj sylwetki – w kształcie jabłka, gruszki, klepsydry lub tuby. Kwestia, jakie dżinsy do jakiej figury najlepiej pasują jest jedną z najczęściej poruszanych na rozmaitych forach i blogach o modzie, co pozwala uzyskać satysfakcjonującą odpowiedź.

Jabłko, gruszka i klepsydra , czyli tuszowanie nadmiernych krągłości

Sylwetka typu jabłko odznacza się głównie brakiem widocznej talii. Jak dobrać dżinsy maskujące oponkę na brzuchu? Warto wybierać spodnie z nieco wyższym, ale nie za wysokim stanem o wyraźnym fasonie, najlepiej w ciemnym kolorze, bez dodatków i dużych kieszeni za to prasowane w kant.

Gruszka to duża pupa i szerokie biodra, w związku z tym kwestia, jak dobrać dżinsy do figury gruszka oznacza przede wszystkim umiejętne optyczne zatuszowanie nadmiernych krągłości, czyli ciemne materiały, małe i szeroko rozstawione kieszonki po bokach, zupełnie proste lub ewentualnie szersze u dołu nogawki, brak przetarć i ozdób, które zwracają uwagę na to, co powinno być zatuszowane.

Sylwetka typu klepsydra to szerokie biodra i wąska talia, co może utrudniać znalezienie dobrej odpowiedzi na pytanie, jak dobrać dżinsy do bardzo kobiecej figury przy dysproporcji między jednym a drugim wymiarem. Niemniej jednak istnieją modele niemal stworzone do tej figury, która dobrze prezentuje się w rurkach, do których warto założyć wysokie obcasy, które optycznie wysmuklają nogę. Warto ponadto wybierać dżinsy i prostym kroju z lekko obniżoną talią, unikać za to dzwonów i dżinsów o za krótkich nogawkach.

Tuba i atuty szczupłej sylwetki

Figura chłopięca oznacza brak wycięcia w talii, płaskich brzuch i pupę. Jak zatem dobrać dżinsy do figury typu tuba? Dobrze sprawdzą się wszelkie jasne, przecierane i ozdabiane modele z dużymi kieszeniami po bokach. Idealne są modele o obniżonej talii i prostej nogawce, podkreślające zgrabną szczupłą figurę.

Podczas wyboru spodni należy wziąć pod uwagę wiele różnych aspektów, a kwestia jakie dżinsy do jakiej figury zależy w znaczniej mierze od indywidualnych preferencji stylistycznych połączonych z ogólnymi zasadami stworzonymi przez stylistów dla dbałości o idealną prezencję każdej sylwetki.