Jak dobrać bluzkę do spódnicy i dżinsów?

Jedną z podstawowych zasad przy komponowaniu modnych zestawów ubrań jest odpowiednie dopasowanie bluzki do spódnicy czy spodni. Kwestia ta, jedna z podstawowych w zakresie mody i stylizacji, wymaga niejednokrotnie namysłu i zwrócenia się po pomoc do znawców tematu. Odpowiedź na pytanie, jak dobrać bluzkę, by podkreślała atuty figury, pasowała do reszty stroju i była odpowiednia do danej okazji, wymaga namysłu.

Jak dobrać bluzkę do spódnicy?

Aby rozstrzygnąć kwestię, jak dobrać bluzkę do spódnicy, należy przede wszystkim określić końcowy efekt stylistyczny, jaki pragniemy osiągnąć. Do wąskich eleganckich spódnic ciemnego koloru pasują niemal wszelkiego rodzaju bluzki koszulowe, szyfonowe, z elementami koronki czy ażuru. Zależnie od barwy i kroju, są dobrym rozwiązaniem na mniej lub bardziej oficjalne okazje.

Innego rodzaju problem, jak dobrać bluzkę do spódnicy występuje w przypadku lekkich, rozkloszowanych spódnic letnich. W tym wypadku najlepszym wyborem będą proste, jednobarwne, dostosowane do kolorystyki spódnicy bluzki na ramiączkach lub z krótkimi rękawami.

Jak dobrać bluzkę do dżinsów?

Odmienną kwestią w przypadku stworzenia interesującego zestawu stylistycznego coraz bardziej popularnego w dzisiejszych czasach, jest problem – jak dobrać bluzkę do dżinsów. W tym wypadku mamy niemal nieograniczone możliwości rozmaitych kombinacji.

Bawełniane koszulki bez rękawów z prostymi dżinsami o klasycznym kroju tworzą typowy zestaw sportowy. Ozdobione falbanami i cekinami, asymetryczne w kroju, wielobarwne bluzki w połączeniu z dżinsami typu rurki nadają się na letnie przyjęcie, spotkanie towarzyskie czy – zależnie od kolorystyki – wieczór w klubie. Dżinsy są uniwersalnym elementem garderoby dobrze komponującym się z niemal każdym rodzajem bluzki, kwestia – jak dobrać dobrać bluzkę do dżinsów nie stanowi obecnie większego problemu i zależy od indywidualnych preferencji, potrzeby chwili oraz dopasowania zarówno spodni, jak bluzki do danego typu figury.

Współczesne kryteria elegancji i stylu obowiązujące w szeroko rozumianej modzie kobiecej są bardzo elastyczne i zróżnicowane, dzięki czemu każda kobieta bez względu na rodzaj figury i preferowany styl, znajdzie satysfakcjonujące dla siebie rozwiązania.