Grube uda i łydki – jakie buty do grubych i krótkich nóg?

Figura kobieca określonego typu posiada nie tylko warte uwypuklenia walory, ale również pewne mankamenty, które należy umiejętnie zatuszować. Kobiety wysokie i szczupłe mają nieco łatwiejsze pole do popisu w kwestii dobrania odpowiedniej garderoby butów, natomiast panie niższe i bardziej korpulentne napotykają na przeszkody utrudniające idealną stylizację, z czego wynikają rozmaite dylematy, w tym – jakie buty do grubych nóg będą najodpowiedniejsze? Z tego też powodu coraz więcej współczesnych stylistów oraz magazynów czy stron internetowych poświęconych modzie zajmuje się udzielaniem rad kierowanych do kobiet niskich i puszystych, wychodząc ze słusznego założenia, że każdy rodzaj figury daje możliwości eleganckiej stylizacji na co dzień.

Jakie buty optycznie wyszczuplą masywne łydki?

Jedną z najczęściej podnoszonych kwestii, jest pytanie – jakie buty do grubych nóg pasują najlepiej? Grube uda i łydki są zmorą wielu kobiet, ale ich posiadaczki również mogą cieszyć się eleganckimi, odpowiednio dobranymi butami. Panie o grubych nogach muszą optycznie je wysmuklić, w związku z czym powinny wybierać buty na półsłupku lub koturnie, ewentualnie stożkowatym obcasie zwężającym się ku dołowi. Piękne, stylowe szpilki na wysokim obcasie wycięte z przodu stanowią doskonałe rozwiązanie problemu, jakie buty do grubych nóg w wydaniu eleganckim będą najodpowiedniejsze.

Krótkie i grube nogi a dobór kozaków

Grube uda i łydki często idą w parze z krótkimi nogami, co wymaga szczególnego namysłu przy dobraniu odpowiedniego rodzaju butów. Wyzwaniem wydaje się zwłaszcza kupno butów zimowych, dlatego wiele pań ma niekończący się dylemat – jakie kozaki do krótkich nóg optycznie je wysmuklą? Przede wszystkim warto wybierać kozaki na obcasie, przy czym idealny będzie obcas w formie słupka. Należy unikać butów zbyt krótkich, kończących się w połowie łydki lub nad kostką – idealnym wyborem będą kozaki o długich cholewkach, przy czym cholewki nie mogą być zbyt szerokie. Jeżeli chodzi o kolorystykę czy wzornictwo – zwłaszcza modne w tym sezonie ażury – kwestia, jakie kozaki do krótkich nóg jest dosyć prosta i jednoznaczna. Przy zbyt krótkich nogach wybór powinien być zawężony do butów jednolitego koloru. Wszelkie ozdoby czy wycięcia nie są dobrym pomysłem, zwłaszcza, jeżeli kobieta posiada grube uda i łydki.