Dobór pasujących do siebie kolorów do typu urody

Istnieją cztery podstawowe typy kobiecej urody określone na podstawie naturalnego koloru włosów, barwy oczu oraz cery – Wiosna, Lato, Jesień i Zima. Dobór kolorów do typu urody polega na stworzeniu palety barw i odcieni, aby prezentować się naturalnie i atrakcyjnie zarazem. Wybrana kolorystyka dotyczy makijażu oraz garderoby i jest wynikiem wielu lat obserwacji i współpracy stylistów. Każda kobieta, która potrzebuje profesjonalnej porady w kwestii, które kolory pasują do siebie w przypadku jej typu urody może zasięgnąć porady kosmetyczki – wizażystki oraz stylisty. Niemniej jednak podstawowe założenia i dobór kolorów do typu urody są szeroko dostępne na stronach internetowych, co znacznie ułatwia dobranie indywidualnej palety barw.

Dobór kolorów do typu urody Wiosna

Wiosna charakteryzuje się jasną, zaróżowioną cerą, niebieskimi lub zielonymi oczami oraz jasnymi zwykle włosami. Dobór kolorów do typu urody wiosna to przede wszystkim wyodrębnienie jasnej palety odcieni oscylujących wokół barwy zielonej, różowej, żółtej, brązowej, białej, beżowej, błękitnej i fioletowej z mocniejszymi akcentami makowej lub koralowej czerwieni, granatu czy chabru pozwoli osiągnąć zaskakujący efekt i ciepłą estetykę, która doda atrakcyjności.

Wszystkie barwy Lata

W przypadku pani Lato o jasnej, oliwkowej cerze, brązowych, szarych lub niebieskich oczach i brązowych lub popielatych włosach, kwestia, które kolory pasują do siebie polega przede wszystkim na dobraniu chłodnej palety barw. Ten typ urody podkreślą przymglone odcienie fioletu, błękitów, zieleni i brązów, szarawa i mleczna biel, wiśniowa i malinowa czerwień, srebro oraz słomiany odcień żółci.

Które kolory pasują do siebie w przypadku Jesieni?

Dobór kolorów do typu urody Jesieni o brzoskwiniowej cerze ze skłonnością do piegów, brązowych, niebieskich lub zielonych oczach i ciemnoblond lub brązowych włosach polega na stworzeniu ciepłej palety kolorów przytłumionych w rozmaitych odcieniach bazowych żółci i czerwieni. Ciemna zieleń i barwa brązowa z dodatkiem turkusa, moreli i granatu to odpowiednie kolory dla Jesieni.

Zimowa paleta odcieni

Pani Zima to zdecydowanie chłodny typ urody – porcelanowa cera, niebieskie, zielone lub orzechowe oczy i zazwyczaj czarne lub ciemnobrązowe włosy. W tym wypadku podstawowa baza kolorystyczna będąca odpowiedzią na pytanie – które kolory pasują do siebie to przede wszystkim zimne odcienie fioletu, zieleni, czerwieni, granatu i różu przełamane bielą w odcieniu niebieskim i kolorem limonki.