Co oznacza czerwona, żółta i różowa bransoletka – znaczenie kolorowych bransoletek

Niewątpliwym hitem ostatnich kilku lat są silikonowe lub gumowe bransoletki w różnych kolorach. Coraz chętniej noszą je gwiazdy i celebryci, ponieważ ozdobienie nadgarstka wybranego koloru bransoletką jest symbolem poparcia konkretnej, szlachetnej akcji. Osoby podążające za modą oraz wielbiciele nowoczesnego designu powinni poznać znaczenie kolorowych bransoletek, aby móc dostosować się do panujących trendów i jednocześnie dać wyraz solidarności z daną akcją społeczną.

Lance Amstrong i akcja „Live Strong”

Wśród najpopularniejszych, kolorowych bransoletek najczęściej noszone są ozdoby koloru czerwonego, różowego i żółtego. Znaczenie kolorowych bransoletek jest równie interesujące, jak historia zapoczątkowania tego typu manifestacji.

Solidarność w walce z chorobą poprzez noszenie kolorowej bransoletki zapoczątkował chory na nowotwór Lance Amstrong i jego akcja „Live Strong”, którą symbolizowała żółta bransoletka. Kwestia, co oznacza żółta bransoletka noszona aktualnie przez rozmaite osoby, ma naturalnie związek z akcją Amstronga. Żółta bransoletka noszona jest dziś przez osoby wspierające badania nad rakiem.

Znaczenie kolorowych bransoletek

Do innych, szczególnie popularnych kolorowych bransoletek należą ozdoby w kolorze różowym. Ich rozpoznawalność sprawia, iż większość osób nie ma problemu z odpowiedzią na pytanie o to, jakie wartości propaguje różowa bransoletka, znaczenie jej bowiem to solidarność z chorymi na raka i walka z rakiem, zwłaszcza rakiem piersi.

Znaczenie czerwonej bransoletki to walka z AIDS i propagowanie badań nad AIDS.

Niektóre osoby, zaangażowane w różne akcje charytatywne noszą kilka bransoletek o różnych kolorach, dlatego też warto wiedzieć nie tylko, co oznacza żółta bransoletka, ale też biała (kampania przeciw biedzie na świecie), niebieska ( woda dla regionów i ofiar suszy) czy szara (walka z cukrzycą). Niektóre bransoletki mają rozmaite, jak różowa bransoletka znaczenie i w tym rozszerzonym kontekście kolor szary to również walka z alergią i astmą.

Czerwona mulina jako znak wyznawców Kabały

Nieco inne znaczenie oraz kontekst ma noszona czerwona bransoletka wykonana z cienkiej nici, coraz częściej widoczna na przegubie dłoni osób ze świecznika. Znaczenie czerwonej bransoletki z muliny, ewentualnie pojedynczego rzemyka ma wymiar duchowy i stanowi rodzaj obrony przed złymi urokami bądź – coraz częściej – na znak wyznawania Kabały, nawiązującej do filozofii i mistyki Judaizmu.